تصویر تردد 156 تن بین قشم و کشور عمان در ایام نوروز 96

تردد 156 تن بین قشم و کشور عمان در ایام نوروز 96

مدیر گمرک، ترانزیت و ارزش افزوده سازمان منطقه آزاد قشم گفت: 156 تن از مسافران نوروزی بین جزیره قشم و بندرخصب کشور عمان با دو سفر دریایی در هفته تردد کردند.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، هرمز امیری با اعلام این مطلب  اعلام کرد: این تعداد مسافر بدون نیاز به ویزا، حق 14 روز حضور در جزیره قشم یا کشور عمان را دارند و در شرایط کنونی مسافران عمانی می توانند در سفر به قشم با خودروی شخصی از سایت های گردشگری این جزیره بازدید کنند.

وی گفت: از 28 اسفند 95 تا 12 فروردین 96 طی پنج سفر دریایی، 156 نفر در مسیر جزیره قشم و بندر خصب عمان تردد کردند.

به گفته مدیر گمرک، ترانزیت و ارزش افزوده سازمان منطقه آزاد قشم، 87 مسافر از کشور عمان وارد جزیره قشم شدند و 69 نفر هم طی مدت یاد شده از این جزیره به بندر خصب عمان سفر کرده اند.

او بیان داشت: بیشترین شمار تردد مسافران ایام نوروز بین قشم و بندر خصب عمان با 62 مسافر در 28 اسفند و کمترین آن با 16 مسافر ورودی و خروجی در سومین روز فروردین 96 انجام شده است.

جزیره قشم با 1500 کیلومتر مربع وسعت در جنوب ایران واقع شده و خط کشتیرانی بین این جزیره با بندر خصب عمان براساس دستور صریح دکتر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در سفر فروردین سال 94 به جزیره قشم در دستور کار سازمان منطقه آزاد قرار گرفت و هفتم مرداد ماه سال 95 با نصب پانتون پهلوگیری شناورهای مسافری در بندر بهمن قشم و  ورود کشتی عمانیAL HALLANYAT   آغاز شد.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.