تصویر 247 سورتی پرواز طی 19 روز در فرودگاه قشم / جا به جایی افزون بر 61 هزار مسافر

247 سورتی پرواز طی 19 روز در فرودگاه قشم / جا به جایی افزون بر 61 هزار مسافر

مدیرعامل فرودگاه بین المللی قشم گفت: 61 هزار و 793 مسافر طی 247 سورتی پرواز از (25 اسفند 95 تا 13 فروردین 96) در فرودگاه این جزیره تردد کردند.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، مجتبی شمس نژاد با اعلام اینکه طی 19 روز یاد شده 61 هزار و 793 مسافر هوایی در قشم تردد کردند، افزود: این میزان ورود و خروج مسافر در مقایسه با مدت مشابه پارسال با 41 هزار و 494 مسافر از رشد 49 درصدی برخوردار بوده است.

وی ادامه داد: 31 هزار و 272 مسافر طی این مدت از هفت مسیر داخلی و یک مسیر بین المللی (دبی) وارد جزیره قشم شدند و 30 هزار و 521 مسافر هم فرودگاه جزیره قشم را به مقاصد تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، کرمانشاه، اهواز، تبریز و امارات متحده عربی ترک کردند.

به گفته مدیرعامل فرودگاه بین المللی قشم، 247 سورتی پرواز انجام شده امسال در فرودگاه این جزیره در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با ثبت 208 سورتی پرواز، 19 درصد رشد داشته است.

او با اعلام اینکه قشم ایر، ایران ایر، آتا، نفت، معراج، زاگرس، کاسپین، آسمان، کیش ایر، اترک و تابان یازده ایرلاین فعال در جا به جایی مسافران جزیره قشم بودند، بیان داشت: بیشترین سهم پروازی تعطیلات پایان سال و نوروز 96 فرودگاه بین المللی قشم به شرکت های قشم ایر با 62، زاگرس 43، کاسپین و آتا هر یک با 41 و تابان با 27 سورتی پرواز مربوط می شود.

شمس نژاد اظهار کرد: ارائه خدمات به مسافران فرودگاه قشم شامل چک و بازرسی بار و مسافر و صدور تسهیلات سفر با زحمات شبانه روزی همکاران پرتلاش در حوزه های مختلف این فرودگاه محقق شده است.

همه ساله چندین میلیون مسافر از سه مسیر هوایی (فرودگاه بین المللی قشم)، زمینی (مسیر ورود خودروی مسافران از بندر پهل به بندر لافت با استفاده از شناورهای لندینگ کرافت) و دریایی (اسکله شهید حقانی بندرعباس به اسکله شهید ذاکری قشم) وارد این جزیره در جنوب ایران می شوند که اوج تردد مسافران و گردشگران به ایام تعطیلات پایان سال و نوروز مربوط می شود.

 

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.