تصویر توسعه پایدار، محور توانمندسازی روستاهای قشم / زیباسازی روستاهای قشم با همکاری دهیاری ها و مردم
مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم مطرح کرد؛

توسعه پایدار، محور توانمندسازی روستاهای قشم / زیباسازی روستاهای قشم با همکاری دهیاری ها و مردم

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: برای زیباسازی در روستاهای جزیره قشم باید براساس اصول توسعه پایدار و با مشارکت دهیاران و مردم روستاها عمل کرد.


به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، رمضانعلی شورابی با بیان این مطلب ادامه داد: توسعه پایدار مورد نظر سازمان منطقه آزاد قشم، توسعه ای همه جانبه و متوازن در ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی، محیط زیستی و... است و مشارکت مردم در اجرای این طرح ها می تواند زمینه ساز حفظ و نگهداری فضاهای ایجاد شده در آینده باشد.
وی با بیان اینکه مدیریت امور شهری و روستایی به دنبال رضایت دائمی مردم از حضور در روستاها و مناطق مختلف جزیره است، ادامه داد: قرار است با همکاری دهیاری ها و ساکنان روستاها اقدامات گوناگونی در سطح روستاها در راستای زیباسازی و جذب گردشگر صورت بگیرد.
مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم اضافه کرد: طبق برنامه ریزی در هر روستا یک کارشناس معرفی شده تا با هماهنگی دهیاران و ساکنان، در راستای ایجاد فضاهای مطلوب برای جذب گردشگر در جزیره قشم فعالیت کنند. در این راستا مطالعه بر روی رسوم خاص، غذاهای محلی و موسیقی مختص به روستاهای مختلف جزیره قشم در دستور کار قرار گرفته تا از این طریق بتوان به معرفی بهتر نقاط مختلف جزیره اقدام کرد.
شورابی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای ایجاد نشاط در روستاها، گفت: برپایی کارناوال های شادی در مناسبت ها یکی از این برنامه های پیش بینی شده برای افزایش نشاط اجتماعی در روستاهای قشم جزیره است که با همکاری دهیاری ها و ساکنان جزیره قشم اجرایی خواهد شد.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.