تصویر به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در قشم برگزار می شود؛ همایش "هیپنوتیزم در زندگی" با محوریت ترک دخانیات

به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در قشم برگزار می شود؛ همایش "هیپنوتیزم در زندگی" با محوریت ترک دخانیات

مدیر امور اجتماعی و سلامت سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری همایش هیپنوتیزم در زندگی با تاکید بر ترک عادات ناپسندی همچون مصرف دخانیات به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، تراب ذاکری با تاکید بر لزوم ترک عادات ناپسند برای داشتن جامعه ای خلاق و بانشاط، بیان کرد: این همایش با حضور حسین فقیهی، کارشناس ارشد روانشناسی و هیپنوتراپیست کشوری، روز چهارشنبه 5 تیر ماه در محل تالار آیینه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم برگزار می شود.
وی پیروی از عادات بد را حاصل استرس و خستگی دانست و افزود:  آشنایی با راه های جدید و سالم برای مقابله با استرس و خستگی، می تواند عادات شایسته ای را جایگزین افعال ناپسند کند.
 مدیر امور اجتماعی و سلامت سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: اعتیاد به معنای وابستگی شدید به هرچیزی است، مانند اعتیاد به خوردن شکلات، اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی و یا اعتیاد به کشیدن و استعمال دخانیات.
ذاکری با اشاره به ابعاد روانی اعتیاد ادامه داد: افراد آن‌قدر که از نظر روانی و ذهنی به سیگار وابستگی پیدا می‌کنند از نظر جسمی به آن وابستگی ندارند بنابراین نخستین قدم‌ مربوط به ترک اعتیاد روانی، سالم‌سازی ذهن خواهد بود.
وی برنامه ریزی و خودآگاهی را نخستین گام در جهت ترک عادات ناپسند دانست و گفت: برای ایجاد تغییرات جدی به صداقت و خودآگاهی نیاز است.
مدیر امور اجتماعی و سلامت سازمان منطقه آزاد قشم در پایان از تمامی شهروندان دعوت کرد تا با حضور در این همایش از طریق علم هیپنوتیزم با زوایای پیدا و پنهان ناخودآگاه خود آشنا شده و بر عادات ناپسند خود غلبه کنند.
یادآور می شود، حسین فقیهی کارشناس ارشد روانشناسی عمومی و مولف کتاب "ترک سیگار از طریق هیپنوتیزم" با سابقه 6 سال فعالیت در حوزه هیپنوتراپی، سخنران این همایش است.
همایش "هیپنوتیزم در زندگی"، ساعت 17روز چهارشنبه 5 تیر ماه در محل تالار آیینه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شده و در پایان حضار توسط سخنران همایش به صورت گروهی هیپنوتیزم می شوند.
تهیه و تنظیم: معصومه مشار

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.