تصویر بازبینی و ساماندهی پرونده های تاسیسات و تشکل های گردشگری قشم و هنگام
از ابتدای سال جاری در دست انجام است؛

بازبینی و ساماندهی پرونده های تاسیسات و تشکل های گردشگری قشم و هنگام

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم از اجرای طرح بازبینی و ساماندهی پرونده های تاسیسات و تشکل های گردشگری جزایر قشم و هنگام از ابتدا تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، طاهره شهرکی با بیان این مطلب اظهار داشت: این طرح به منظور تفکیک مجموعه های دارای صلاحیت کاری از مجموعه های فاقد صلاحیت و در راستای بهبود و ارتقاء کیفی خدمات و فعالیت های گردشگری به مورد اجرا درآمده است.
وی با تاکید بر اجرای این طرح در تاسیسات و تشکل هایی که در طی سالیان گذشته از این مدیریت مجوز گرفته اند و ادامه آن تا پایان سال 98 ادامه داد: در طرح مذکور، کارشناسان این مجموعه، هر هفته به بررسی دقیق مدارک یک پرونده اقدام کرده و راهنمایی لازم در جهت تکمیل کاستی ها را به مدیران مجموعه ها و  تشکل های مربوطه ارایه می دهند.
به گفته شهرکی، اجرای این طرح فرصت مناسبی برای فعالین صنعت گردشگری است تا ضمن رفع مشکلات پرونده های درخواستی خود، مجوزهای لازم را دریافت کرده و با ارتقاء کیفیت خدمات، به استانداردهای ملی و بین المللی گردشگری نزدیک شوند.
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم ادامه داد: مجموعه هایی که به هر دلیل پیگیر امور اداری و قانونی مربوط به مجوز فعالیت خود نبوده اند، بایستی با مراجعه به این مدیریت و استفاده از مشاوره تخصصی کارشناسان، نسبت به تکمیل و رفع نواقص پرونده های خود اقدام کرده و روند کاری خود را به روزرسانی نمایند.
گفتنی است، هم اکنون 45 هتل، 15 هتل آپارتمان، 15 مهمان پذیر و 69 کاشانه مهمان در جزیره قشم پذیرای گردشگران هستند. همچنین 40 دفتر خدمات مسافرتی، 28 سفره خانه، هشت کلوپ تفریحات دریایی و غواصی، یک ایستگاه سافاری و چهار کلوپ تفریحات هوایی آماده ارایه خدمات تفریحی به مسافران جزیره می باشند.
جزیره با11 کارگاه تولیدی و 12 تعاونی صنایع دستی، محصولات بومی و سنتی دست ساز خود را در 25 فروشگاه مستقر در هشت اسکله تفریحی، روستاها و شهر قشم و هنگام، در 12 رشته صنایع دستی به علاقمندان این صنعت عرضه می دارد.
تهیه و تنظیم: معصومه مشار

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.